190
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-190,eltd-core-1.1.3,borderland-|-shared-by-vestathemes.com-theme-ver-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,paspartu_enabled,paspartu_on_top_fixed,paspartu_on_bottom_fixed, vertical_menu_with_scroll,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-2391

ALEV LAMİNASYON

  Alev laminasyon yöntemi süngere temas eden alevin yüzeyi eriterek kumaş gözeneklerine nufüs etmesi temeline dayanmaktadır. Yıkama mukavemeti oldukça yüksek olmakla birlikte uzun ömürlü kullanıma uygundur. Laminasyon esnasında hiçbir kimyasal kullanılmamaktadır. Bu nedenle kanserojen ve alerjen kalıntı bırakmamaktadır.

Alev laminasyon tekniğinde yapıştırıcı metaryal kullanılmamaktadır. Bu teknik herhangi bir tabakanın sünger vasıtasıyla birbirine yapıştırılmasıyla oluşan laminasyon işlemidir. Yapıştırma işlemi genellikle 2 mm den 1,5 cm ye kadar kalınlıktaki özel sünger çeşitleriyle sağlanmaktadır.Bu nedenle İhtiyaçlar doğrulutusunda kumaş ve sünger ile yapılan laminasyon işleminde süngerin diğer tarafınada kumaş, suni deri veya istenilen herhangi bir katman yapıştırılarak daha dolgun bir ürün elde edilinebilir. Bu yüzden sandviç adı verilmektedir. Otomotiv, ev tekstili, dekorasyon, ayakkabı ve hemen hemen her türlü tekstil sektöründe kullanılmaktadır. Ayrıca flok işlemleri için süngerli laminasyon elzem bir uygulamadır.

 

Additional Info

This is some additional text

Date

Mart 4, 2015

Category

EMEK TEKSTİL LAMİNASYON

Etiketler
Laminasyon