165
post-template-default,single,single-post,postid-165,single-format-standard,eltd-core-1.1.3,borderland-|-shared-by-vestathemes.com-theme-ver-2.2,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,paspartu_enabled,paspartu_on_top_fixed,paspartu_on_bottom_fixed, vertical_menu_with_scroll,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-2391

Laminasyonda Sünger Seçimi

Alevli laminasyon diğer laminasyon çeşitlerinden farklı olarak sünger kullanma zorunluluğu getirir. İki kumaş, suni deri, tela, keçe, veya teknik tekstil laminasyonunda yapışmayı süngerin erimesi sağlamaktadır. Bu nedenle yapıştırma işleminin ana aktörü süngerdir.

Alev laminasyonda sünger, seçimi müşteriden direkt olarak talep edilmedikçe laminasyon firmaları işleme uygun süngeri kendisi tavsiye etmek zorundadır. Burada ev tekstili için kullanılacak sünger ile medikal alanda kullanılacak süngerin aynı olmayacağı aşikardır. Teknik tekstil ürünlerinde, döşemelik kumaşlarda laminasyon için daha sert süngerler kullanılmaktadır. Ayrıca laminasyonda sünger sertlik değeri kadar ortam koşullarına dayanıklılık farkları göz önünde bulundurularak seçilmelidir.

Kumaş laminasyonu ile tela laminasyonu aynı sektör içinde bulunan iki ürünün birbirinden ne kadar farklı uygulama gerektirdiğinin birer kanıtıdır. Laminasyon işletmelerine verilecek fason işlerden önce firmanın sünger bilgisi göz önüne alınmalıdır.Firmamız sizin için en uygun süngeri seçmeyi garantiler. Sünger hakkında firmamızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum gönderebilirsiniz